Våra medarbetare

Rektor
Pontus Viklund
Rektor
Telefon: 0155-292912
E-post: pontus@etg.nu

Administration
Therese Hedström
Tessan arbetar med administration/marknadsföring/studie- och yrkesvägledning och är mentor i EE18.
Telefon: 0155-292909
E-post: therese@etg.nu

Lärare
Jan Augustsson
Janne undervisar i Matematik, Naturkunskap, Praktisk ellära, Energiteknik och är mentor i EE19.
E-post: jan@etg.nu

Lärare
Sara Sjöberg
Sara undervisar i Engelska och Samhällskunskap och är mentor i EE18.
E-post: sara@etg.nu

Lärare
Peter Nymark
Peter undervisar i karaktärsämnena och är mentor i EE20.
E-post: peter@etg.nu

Lärare
Erik Pettersson
Erik undervisar i Svenska, Religion och Historia och är mentor i EE20.
E-post: erik@etg.nu

Lärare
Jonas Färndahl
Jonas undervisar i karaktärsämnena och är mentor i EE19.
E-post: jonas@etg.nu

Lärare
Emil Eklund
Emil undervisar i Idrott och hälsa.
E-post: emil@etg.nu

Lärare
Jan Westman
Jan undervisar i karaktärsämnena och är mentor i EE18.
E-post: jan.w@etg.nu

Lärare
Mats Eriksson
Mats undervisar i karaktärsämnena och är mentor i EE20.
E-post: mats@etg.nu

Elevhälsan Skolsköterska
Marie Schulze
E-post: skolskoterska@etg.nu

Elevhälsan Kurator
Julia Fijal
E-post: kurator@etg.nu